Multiinštrumentalista, spevák a skladateľ Juraj Zaujec sa narodil 11. mája 1982 v Nitre a vyrástol v Leviciach. Počas štúdia na konzervatóriu a skúsenostiach v lokálnych kapelách založil spolu so spolužiakom Norbertom Pompom úspešnú kapelu Midnight Spirits, s ktorou v roku 2002 odišiel na viacročné angažmá do zahraničia. Počas rokov 2002 - 2008 vystupovali v rôznych krajinách od Japonska až po Kanárske ostrovy. Na jar 2010 absolvoval trojtýždňové angažmá v USA ako hosťujúci člen medzinárodnej kapely Shipping Wizzards.

Po návrate na Slovensko sa okrem sólovej kariéry začal venovať spolupráci s viacerými interpretmi, predovšetkým s Lacom Lučeničom, Martinou Schindlerovou, Ottom Kollmanom a Petrou Humeňanskou... V rovnakom čase založil projekt CastELANs, ktorý hrá to najlepšie z tvorby kapely Elán, ako spevák a gitarista sa stal členom projektu Satisfactory Laca Lučeniča.

V jeseni 2011 sa rozhodol zúčastniť projektu Hlas Česko Slovenska. Venoval sa mu počas takmer celého prvého polroka 2012. V súťaži sa umiestnil na 5. až 8. mieste.

Aj vďaka mediálnemu priestoru, ktorý súťaž poskytla, koncertoval Juraj počas celého leta 2012 viac ako intenzívne, veľký záujem o neho pretrváva aj naďalej. V jesennej televíznej sezóne 2012/2013 prijal niekoľkokrát pozvanie do programu Legendy popu. Zaspieval známe hity Waldemara Matušku, Karola Duchoňa, Ivana Krajíčka, Dalibora Jandu či Karla Gotta. Možno aj vďaka nim sa umiestnil v ankete Slávik 2012 na 27. mieste. Oproti predošlému roku tak Juraj v rebríčku najpopulárnejších slovenských spevákov poskočil o sedemnásť priečok, v roku 2011 skončil v poslednej desiatke na 44. mieste.

Pre poslucháčov má Juraj pripravené tri modifikácie vystúpenia - buď sám s gitarou, vo dvojici s famóznym gitaristom Michalom Bugalom alebo v doprovode celej kapely. Podrobnosti vám rád poskytne Jurajov manažment.